Anasayfa / Faaliyet ve Etkinliklerimiz / Kurulumuzdan, önemli bir hatırlatma: Çocukluğumuz Kararmasın..

Kurulumuzdan, önemli bir hatırlatma: Çocukluğumuz Kararmasın..

Samsun İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulumuz tarafından hazırlanan “Çocukluğumuz Kararmasın” temalı sergisi büyük ilgi gördü. Amacı, çocuk ihmal ve istismarının önlenmesi konusunda kamuoyunda  farkındalık oluşturmak olan sergide çocuklara ait oyuncaklar farkındalık temalı notlarla birlikte kamuoyun beğenisine sunuldu.

Çocukların sağlıklı bir ortamda büyüme ve yaşama haklarına vurgu yapan ve bu konuda biz yetişkinlere önemli görevler düştüğünü yeniden hatırlatacak olan Sergi’de farklı cinsiyet ve yaş grubundaki çocuklara ait yaklaşık 100 oyuncak sergilendi. Gönüllüler tarafından toplanan bu oyuncaklar, çocukların en güvendiği  nesnesi olabilmektedir. Tıpkı en yakınındaki biz yetişkinler gibi.

28 Temmuz 2018’de  saat 13.30 da Samsun Vali Yardımcımız Sezgin ÜÇÜNCÜ, Samsun Baro Başkanı Kerami GÜNDÜZ ve çok sayıda sivil toplum üyesinin katılımıyla açılışı yapılan sergi  2 gün boyunca devam edecektir. Sergi sonrası toplanan oyuncaklar  cezaevinde  annesi ile kalan çocuklara iletilecektir.

Hakkında Hicran Karadoğan Kınık

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de Lider Kadınlar Projenin’ de Kadın Dostu Kent Samsun Çalışmaları Anlatıldı.

İstanbul Kadın Kuruluşları Derneği tarafından yürütülen ve İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen Türkiye’de Lider Kadınlar Projenin Samsun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir